REHABILITACE - LŮŽKOVÁ PÉČE

Hospitalizovaným pacientům poskytujeme komplexní služby v oblasti léčebné rehabilitace a fyzikální terapie. Využíváme léčebnou tělesnou výchovu, míčkování, měkké a mobilizační techniky, techniky na neurofyziologickém podkladě, techniky spirální stabilizace, nácvik ideomotoriky a další.

Pracujeme se širokou škálou rehabilitačních pomůcek pro obnovení jemné motoriky, zlepšení mobility a pohybové koordinace, postury.

Rehabilitace probíhá  v tělocvičnách na lůžkových odděleních C a E. Každé nadzemní patro má vlastní tělocvičnu, což velmi usnadňuje péči o pacienty s pohybovými poruchami.

Rehabilitační oddělení je vybaveno:

• rotopedem
  • motomedem Thera Trainer
  • motomedem VIVA
  • kolenní dlahou OPTIFLEX
  • neuroterapeutickým přístrojem s nestabilní plošinou POSTUROMED
  • posilovacími stroji CURAMOTION EXER
  • bradlovým chodníkem pro nácvik chůze

Dále využíváme pracovnu elektroléčby, kde jsou prováděny vyšetřovací metody a aplikována fyzikální terapie:

• rašelinový nosič tepla, termopacky
  • bioptronová lampa ZEPTER
  • víceúčelový elektroléčebný přístroj SOLEO SonoStim s vakuovou jednotkou
  • magnetoterapie BIOMAG

Je pro nás velmi důležité získání maximální možné míry mobility, samostatnosti a soběstačnosti našich pacientů v rámci krátkodobých i dlouhodobých rehabilitačních programů.